31.3.11

Federico Grigorini ile bir makyaj fotoromanı

Naz'la birlikte Sephora'ya giriyoruz ve kendimizi NARS standına atıyoruz. İkimizin de listesinde bazı ürünler var. Yine de ilk önce Federico'yla tanışmayı ve onun bize önereceği ürünleri duymayı bekliyoruz. Federico Grigorini, 30 yaşında. Bir seneden uzunca bir süredir NARS'la çalışıyor. Dior ve Marc Jacobs defilesinde muhteşem makyajlara imza atmış mesela. "Dior defilesinde hem gözler hem de dudaklar ön plandaydı. Önümüzdeki yaz, renk bloklarıyla sık sık karşılaşacağız. Eskiden göz ve dudak makyajı arasında bir seçim yapmamız gerekiyordu, bu yaz neon renkler tüm yüzü kaplayacak."

İncecik kravatı ve şık gömleğiyle koyu yeşil gözleri arasında bir yerlere takılıyor dikkatimiz. Pardon Fede, ne diyordun?Naz, hemen makyaj iskemlesine kuruluyor ve kendini Federico'nun ellerine teslim ediyor. Yüzünde fondöten var zaten, Federico yüzüne şöyle bir baktıktan sonra bana dönüyor ve soruyor: "Cildi gayet iyi görünüyor, baz makyajı yapılmış kabul edeceğim. Nasıl bir makyaj yapalım?" Bu, Naz için gerçek br iltifat. Demek oluyor ki fondöten rengini doğru seçmiş, Marc Jacobs defilesinde Jac Jagaciak'ın cildinde kusur bulabilen bu usta makyör, onunkinde bulamıyor. Sorusuna gelince… yaz defilelerinde özellikle dikkatimi çeken 'örümcek kirpikler' ve 'neon renkler' var aklımda. Bunları söylediğimde Fede'nin de yüzü aydınlanıyor. Ve başlıyoruz!

İlk olarak Pro-Prime serisinden (bu seriyle ilgili söylemek istediğim o kadar çok şey var ki apayrı bir yazı yazmam gerekecek) Smudge Proof Eyeshadow Base'i Naz'ın göz kapaklarına ve göz altı bölgesine hafif darbelerle uyguluyor. Bir maskara ambalajını andıran ürünün içinden çıkan beyaz krem, mat bir yapıya sahip. Buna rağmen göz üzerinde kolayca dağılıyor, dağıldığı anda matlaşıyor ve doğal bir aydınlığa dönüşüyor. Federico, ekliyor: "Bu ürün sayesinde en ağır göz makyajı bile dağılmıyor ve bulaşmıyor. Makyajı göze kitliyor." Bundan sonraki adım, Heart of Glass toz farı, tüm göz kapağına sürmek. İçinde gri ve leylak tonları barındıran bu buz mavisi, uzaktan bakıldığında beyaz bir farı andırıyor. Oysa ki etkisi çok farklı. Daha sonra kaş çizgisinin hemen altını Abyssinia (pembeye bakan parlak bir ten rengi) ile aydınlatıyor.


Tam 'peki renkten ne zaman gözlerimiz kamaşacak' demeye hazırlanırken NARS Soft Touch Shadow Pencil'in neon yeşili rengi Celebrate ortaya çıkıyor. Federico, göz kapağı kıvrımına bu muhteşem renkle uzun ve kalınca bir çizgi çekiyor. Aynı fosforlu yeşili Naz'ın alt kirpik çizgisine de çekmeyi ihmal etmiyor. Henüz bitmemiş, yarımdan bile eksik bir makyaj olmasına rağmen, görüntü hiç de fena değil. Sezonun yenilerinden ikili far, Nouveau Monde, benim listemde zaten vardı, Federico'nun bu farla yaptıklarını gördükten sonra yerini sağlamlaştırdı. Acaba Federico'nun her sabah makyajımı yapmasını nasıl sağlarım? Hmmm, pek de mümkün görünmüyor. Ama bir kız hayal etmekten asla vazgeçmemeli, öyle değil mi? Haki rengiyle Celebrate'in yarattığı neon yeşile koyu bir gölge veriyor. 'Celebrate'in en sevdiğim özelliği böyle koyu bir rengin altından bile kendini hissettirmesi. Yeşil, aslında çok cesur bir seçim gibi görünmesine rağmen, gölge yaratmak için çok kullanışlı bir renk' diyor bana. Ona nasıl hak vermeyebilirim! Yeşil çizginin dışında kalan, göz kapağının alt bölgesini de Nouveau Monde'un gri-leylak rengiyle dolduruyor. Daha sonra gözleri aydınlatmak için kullandığı Heart of Glass'la bir kere daha aydınlık bölgenin üzerinden geçiyor.Şu yukarıda gördüğünüz renkler Federico'nun günlük kullanım için önerdiği farlar. Onlarla tüm göz kapağını kaplayarak bir baz yaratıyor, aydınlatıyor ve bazen gölge veriyor.O saate kadar makyaj seansı sonrasında spora gideceği konusunda ısrar eden Naz, Rated R'ın parlak renkleriyle karşılaşınca bu fikrinden hemen vazgeçiyor ve akşam için başka planlar yapmaya başlıyor. Federico, eyeliner fırçası kullanarak Rated R'ın fosforlu yeşil rengiyle göz altındaki yeşilin de üzerinden geçiyor. Birazdan eyeliner sürmeye ve benim uygulanışını özellikle görmek istediğim yoğun, örümcek kirpiklere gelecek sıra. Göz pınarlarını ve gözün içindeki çizgiyi beyaz kalemle iyice belirginleştiriyor ve aydınlatıyor. Bu hareket, gözün daha da beyaz görünmesini, gözün etrafındaki renklerin ise kendilerini daha iyi göstermesini sağlıyor.

Black Moon Eyeliner Pencil, hem eyeliner hem de göz kalemi olarak kullanılabilen, özel bir ürün. Yoğun ve kuru yapısıyla kontrol etmesi kolay. O da eyeliner çekerken dıştan başlayıp içeri doğru ilerliyor. Tek bir darbede değil, bölerek iki adımda uyguluyor eyeliner'ı. Daha sonra siyah kalemi alt kirpiklere de hafifçe dokunduruyor, dengeyi bozmamak için. Sıvı eyeliner olarak Eyeliner Stylo Nuits Blanches'ı tercih ediyor. Kuyruğun ucunu incecik çekebilmek, şekli bozmamak için katı bir kalem yerine, sıvı bir yapıya ve incecik bir fırçaya ihtiyacı var. Göz altını kapatıcıyla temizliyor ve aydınlatıyor. Göz makyajının neredeyse sonuna geliyoruz. Naz, bu eyeliner'lı haliyle bana biraz Maria Callas'ı biraz da 'A Single Man'deki (kendisinden geçtiğimiz yazılardan birinde bahsetmiştim, tesadüfe bak) Julianne Moore'u hatırlatıyor. Badem gözleri, Federico'nun fırça darbeleriyle iyice ortaya çıkıyor.

Sahte kirpik efektini yaratmak için Federico yeniden sıvı eyeliner'ı eline alıyor. Alt kirpik diplerine, aşağı doğru uzayan, ince ve kısacık çizgiler çekiyor. Bu çizgiler, ilk bakışta çok grafik ve sahte görünüyor. Federico düşüncelerimi yüzümden okumuş olacak ki hemen devreye giriyor: "Bu minik dokunuş, sahte kirpik görüntüsü için attığımız ilk adım. Kaş fırçasıyla çizgileri yumuşatacağım. Kirpiklere maskara sürdükten sonra o çizgiler göze hiç batmayacak, Naz sanki çok gür ve kalın alt kirpiklere sahipmiş gibi görünecek." Gerçekten de öyle oluyor. Tombul fırçasıyla gözlerimizi kamaştıran maskarayı hızlı ve keskin hareketlerle hem üst hem de alt kirpikler üzerinde zig-zag'lar çizerek dolaştırıyor Federico. Maskaramı o şekilde sürmediğim için bu bölüme özellikle dikkat ediyorum. Fırçayı sanki gözün içine sokacakmış gibi dimdik tutuyor, böylece maskara kirpik diplerinde birikmeden yoğun hacim sağlıyor.

Sizlerle paylaşmadan edemeyeceğim, Eyeliner Pencil'in İstanbul isimli bir rengi de mevcut. Koleksiyona yeni girmiş. Meneviş mavisi olarak adlandırabileceğim, içinde lila tonları barındıran bir mavi. Çok güzel, o da listemde.

Kirpik kıvırıcı en son devreye giriyor. Bu da beni şaşırtıyor. Hemen Federico'ya soruyorum: Neden makyajın sonunda kıvırıyoruz kirpikleri? "Eğer doğal bir görüntü peşindeysek, kirpikleri maskara sürmeden kıvırmak lazım. Böylesine güçlü bir göz makyajı yaparken ise tam tersi. Maskara sonrası kirpik kıvırmak, onları saç spreyiyle sabitlemeye benziyor. Ekstra kıvrım, ekstra kalıcılık demek."
Her ne kadar bu sezon hem gözler hem de dudaklar renk yağmuruna tutuluyor olsa da Federico, Naz'ın gün ortasında bir alışveriş merkezinde olduğunu ve Dior defilesinde podyumda yürümeyeceğini hatırlayarak yanakları Sex Appeal ile belli belirsiz renklendiriyor. Dudakların etrafını kapatıcı ile şöyle bir temizleyip, kendine güzel bir alan yarattıktan sonra özündeki mango yağıyla nemlendirici özelliğe de sahip Pure Matte Lipstick'in Tashkent rengiyle Naz'ın dudaklarını nötr bir renkle kaplıyor. Sürüşü çok farklı. Dudağı minik minik parçalara bölüp, her parçanın üzerinden dikey ve kısa hareketlerle birkaç kere geçiyor. (Bir şeyleri bugüne kadar çok yanlış yapmışım, bundan sonra ben de parsel parsel süreceğim rujlarımı!) Makyaj öncesi dudaklarının kuruluğundan şikayet eden Naz, 'mat ruj' haberine hiç sevinmiyor en başta. Sonucu gördüğünde ise o da memnun kalıyor. Dudakları pütür pütür ve kuru görünmüyor. Velvet Gloss Lip Pencil'in Hopi rengi, Naz'ın makyajının son dokunuşu olacak. Pembemsi bir karamelden ve muhteşem, kaygan bir yapıdan bahsediyoruz.Şu üstteki fırçaya bakar mısınız?!? Daha güzel ve şık bir şey olabilir mi? NARS Kabuki fırça. Sanki Federico'ya makyaj büyücüsü, büyük büyük büyük dedesinden miras kalmış gibi... her an üzerine çıkıp havalanabilir! Makyaj bittiğine göre Naz ve Federico'nun yapması gereken tek şey objektife bakmak ve makyaj arkadaşlıklarını kutsayan mutlu bir poz vermek. Zaten onlar da aynen böyle yapıyor. Federico'nun tatlı sohbetinden ve İngiliz aksanından zorlukla ayrılarak kendimizi sokaklara atıyoruz yeniden. Listemiz öncesine göre çok daha kabarık, durumumuz fena.Federico, hafta sonu boyunca Nişantaşı City's NARS mağazasında olacak. Bugün ise Capacity Sephora'da. Sizlerin yerinde olsam iki soru sormak için bile olsa bu üstadı bir ziyaret ederim. 'Fondöteni neyle karıştırıp kullanıyorsun' soruma da Orgasm aydınlatıcı dedi ya! Ölsem de gam yemem artık! Altta gördüğünüz chart'ta ise Naz'ın makyajında kullanılan renkler mevcut. Gerçeği resminden daha güzel.

Naz'a her türlü maymunluğu yaptırmaya kararlıyım. O da çok işbirlikçi ve mutlu bir model. Editör olmasının getirdiği bir profesyonelliğe ve rahatlığa sahip. Üstelik şu posterdeki NARS kızından ne eksiği var? Hemen pozunu veriyor.
Bu makyajla ilgili en çok hoşuma giden şey uzaktan bakıldığında 'neon-disco drama' hallerinin kesinlikle anlaşılmaması. Hatta Naz'ın sadece eyeliner sürüp çıktığı sanılabilir. Rengi ustaca kullanmak da bu olsa gerek. Yaklaştığınızda ise göz kapağını süsleyen, hiç beklenmedik bir renk kombiniyle karşılaşıyorsunuz. Bir de yakından bakın.Olur da bu makyajı yapmak isterseniz, malzemeleriniz şunlar:
Federico ve Naz'a teşekkürler eder, sizleri de neon yeşiliyle selamlarım!

7 comments:

 1. Smudge proof far bazı gerçekten şahane bir şey, sabah sürüyorum, akşam makyajım hala taze görünüyor, hangi farı kullanırsam kullanayım. Nars'ın en sevdiğim ürünü bu. Ama göz altına hiç sürmemiştim. Madem Federico sürmüş, ben de deneyeceğim:)

  ReplyDelete
 2. masalsı anlatımına bayıldım! oldukça uzuun bir post; ama sıkılmadan okuyabildim sayende, teşekkürler :)

  ReplyDelete
 3. harika bir makyaj olmuş! nars kabuki fırçaya aşık oldummm...

  ReplyDelete
 4. ya çok güzel olmuş! ama anlamadığım şey o yeşil kalemle gölge yaparken nasıl böyle yumuşacık durduğu?:/ kalemin yapısından mı yoksa sonradan eliyle mi dağıttı kİ?

  ReplyDelete
 5. Soft Touch Shadow pencil, gerçekten de yumuşacık bir yapıya sahip. Federico'nun Nouveau Monde'un haki rengiyle o fosforlu çizginin üzerinden fırçayla geçmesi de görüntünün bu kadar soft ve doğal durmasına yardımcı oldu tabii...

  ReplyDelete
 6. çok güzel bir makyaj olmuş,ama ben nazın gözlerine hasta oldum resmen:Dçok büyük ve çok güzel :)

  ReplyDelete
 7. Bu adamın önemini idrak edemeyecek kadar bilinçsizim ama hayır olmamış. Hiç fresh değil

  ReplyDelete

Labels

10dakikagecikiyorummakyajımbitmedi 15 Eylül 2011 1925 1990 2010 top 10 2011 2011 Yılbaşı 2012 40 5 Couleurs Eye Palette 5 Kutu Güzellik A Scent Eau de Parfum Florale Abbey Lee Kershaw Acqua Di Gio Acqua Di Gioia Adios afro Afterglow Agyness Deyn aksesuar Alaçatı Alberto Morillas Alex Box Alexa Chung Alexander Wang Ali MacGraw Alien alışveriş ALL All Decked Out allık Allure Sensuelle Almodovar Almost Nude altın Amarige ambalaj amber Amira Ahmed Amra Cerkezovic Ana Claudia Michels Anais Anais Angel Angel Eau de Toilette Angel Innocent Anna Sui anneler günü antioksidan ara ton aralık Arizona Muse Armani Armani Privé aseton Asmer Ayak Sağlığı Merkezi Astrid Berges Frisbey Autumn Leaves Ava Gardner aydınlatıcı Azra B.right Radiant Skincare backstage Backyard Bill badem esansı badem yağı Baiser Volé bakım bal Balenciaga Balm Urgency "Boo Boos" Express Solution Skin Repair Balmain balyaj Bambi Northwood-Blyth banyo banyo köpüğü Barbara Paley Bare Minerals baz beach hair Beauty Bomb Beauty Knife Bella Swan Belle D'Opium Ben Gorham Benefit Bad Gal Benefit Bathina Benefit Benetint Benefit Brow Bar Benefit Cosmetics Benefit Crescent Row Benefit Lipscription Benefit Ooh La Lift Bengali Bento Box Bepanthen beslenme Best Buys of 2011 beyaz Beyoncé Bi-Facil Bimba Bosé Biotherm Biphase bitkisel yağ Black Swan Blake Lively bleach Bleu de Chanel blog blogger blonde Blu-Ray Blue Denim bob Bobbi Brown Body Oil Body Scrub Body Wash Bombay-Paris bordo bordo ruj Bottega Veneta Boy George Brad Pitt Brasil Dream Brazilian Keratin Treatment Bremenn Brigitte Bardot bronz bronzlaştırıcı pudra Brunette Eyes buğday Burberry Body Burberry Prorsum butik parfüm Butter Shine Lipstick Bvlgari Jasmin Noir Byredo C vitamini California Nail Bar Calyx Cambon Cameron Diaz Cannes çanta CARGO Carla Bruni-Sarkozy Carmen Kass Caroline Sieber Carrie Bradshaw Cartier Cashmere Mist Catherine Deneuve catwalk çekim Celine Cem Bora Ceylan Atınç Ceylan Çapa Cha Cha Tint Chance Eau Fraiche Chance Eau Tendre Chanel Chanel Allure Chanel Chance Chanel No. 5 Charlize Theron Charlotte Casiraghi Charlotte Gainsbourg chignon Chloé Christian Dior Christina Ricci Christy Turlington Chubby Stick Chunky Cherry çiçek çikolata çil cilt cilt bakımı cilt kremi cilt temizliği Çin Claire Danes Clarins Claudia Schiffer Clinique Clinique Happy Coco Chanel Coco Eau de Parfum Coco Mademoiselle Coco Noir Coconut Grove Codie Young concealer Constance Joblanski Contemporary 10 Coralista Cosmopolitan Couture 2011 Couture 2012 Cozy Cristalliste Crystal Renn Cumhuriyet Bayramı Cut By Fred Dahlia Noir Daily Energizer Dalan dantel Daphne Groeneveld Daphné Hezard DayWear DazedandConfused dedikodu defile Delight Demi Moore Deniz Tokgöz deniz ve güneş Deniz Yeğin İkiışık dergi dermatolog Dessin Du Regard detay Diana Vreeland Diane Diane Keaton Diane Kendal Diane Kruger Diane Von Furstenberg Diba Dick Page Dior Addict disk DIY dizi doğal doğal makyaj doğal yağ Dolce and Gabbana Donna Karan dore dövme Drew Barrymore Dries Van Noten dudak bakımı dudak dolgunlaştırıcı dudak kalemi dudak kontürü dudak nemlendirici dudak parlatıcı düğün duş jeli E vitamini Eclipse eczane Editions De Parfums Frédéric Malle ekstra el bakımı El İstanbul el kremi Elele Elena Anaya Elie Saab Elizabeth Taylor ELLE Türkiye ELLE UK Ellen Barkin elmacık kemiği Elodie Bouchez Elsa Schiaparelli Emily Weiss Emma Watson Emmy Enchanted Glamourland Ensar Cantürk Erborian erkek Ernest Beaux eşantiyon Esmeray Yıldırım Essenza Essie Esteé Lauder Estée Lauder estetik Eva Herzigova Eva Mendes Evan Rachel Wood evde yap Even Better Eyes Exfoliating Face Disc express serisi Express Solution Fatigue Eraser eyeliner Ezgi Tanlak Face Forward facebook far far paleti Fashion Night Out Federico Grigorini fetiş film Fioravanti flashback floral FNO fondöten fotoğraf François Berthoud François Demachy François Nars Franziska Müller Freckles Crayon Fred Farrugia Frédéric Malle Freja Beha Erichsen Frenzy Frida Kahlo Funny Face Gabrielle Chanel GAP Garancé Dore Gaultier gelin Gemma Ward Génifique Georgia Giambattista Valli Gigi Ginta Lapina Giorgio Armani Gipsy Girl Meets Pearl Girls Gisele Bundchen Givenchy Glowla Golden Globes Gönül Ergenekon göz çevresi göz farı göz kalemi göz makyajı Gözde Atakoğlu Grace Kelly Grammy Graphite gri Gucci Guerlain Guido Palau Guilty gül suyu güneş güzellik Gwen Stefani Gwyneth Paltrow haber haki hamam Hanneli Mustaparta happy pastels Harmonie De Printemps Harper's Bazaar hassas Hazal Yılmaz HBO Head Mistress Healthy Glow Powder Heath Ledger hediye Helena Christensen Hello Flawless Hello Flawless Oxygen Wow Herborist Hi Panda High Beam High Brow High Brow Glow High Impact hikaye hindistancevizi Hint holiday collection Holiday Palette Hollywood hot now Hotel Costes Huile de Corps Huile Prodigieuse HydraQuench Hypnose Hypnose Precious Cells I Love Chanel i-d I'm Glam Idealist IFW 2010 IFW2010 ikon ilham ilik bakımı ilkbahar İlkbahar/Yaz 2011 İlkbahar/Yaz 2012 İlkbahar/Yaz 2013 Illamasqua Illusion D'Ombre illüstrasyon ince telli saç inci indirim Industrie Inés De La Fressange İngiltere Instant Bucolique InStyle Interview İnto The Gloss İsabel Lucas Isabella Rossellini Issey Miyake İstanbul İstinyePark It-Blue İtalya ışık ve gölge J'Adore Jac Jagaciak Jak and Jil January Jones Jean Paul Gaultier Jeanine Lobell Jenna Menard Jennifer Connelly Jennifer Lopez Jennifer Love Hewitt Jessica Alba Jiji Jil Sander Jimmy Choo John Frieda Josephine de la Baume juicy tubes Justjellycat kabarık saç kabuki Kabuki Artisan Brushes kadifemsi göz çevresi kadın kahverengi kajal kakül kampanya kapak kapatıcı Karl Lagerfeld Karla's Closet Karleidoscope kaş kaş açmak kaş farı kaş fırçası kaş kalemi kaş seti Kat Dennings Kate Middleton Kate Moss Kate Winslet Katie Holmes Katy Perry Keira Knightley Kelly Framel Kemal Baykar Kenzo Jungle L'Elephant Perfume Kenzo parfüm Kérastase keratin kese kesim Kevyn Aucoin keyif khol kirpik kirpik bakımı Kirsten Dunst kisrten dunst kitap kırmızı kırmızı halı kırmızı oje kırmızı ruj kış kış bakımı kısa saç kıvırcık saç kızarıklık kızıl saç klasik kohl koleksiyon koyu halkalar krem krem far kristal Kristen McMenamy Kristen Stewart kuaför kült kuru şampuan kuru yağ küt kesim kuyruk L.I.L.Y L'Air de Nina Ricci L'Eau de Chloé L'Officiel La Base Dewy Glow La Déesse Lacquer Lady Gaga Laetitia Casta LaGuna lame Lana Del Rey Lancaster Lancome lansman Lanvin Lara Stone lash amplifier LashPlus Laura Bailey Lauren Hutton Le Vernis Léa Seydoux Leighton Meester leke Lemon Meringue Les Exclusifs de Chanel Les Fleurs D'Ete Let's Dance limon Linda Evangelista Linda Rodin lip balm lip gloss Lisa Eldridge liste Liv Tyler Liya Kebede Liz Taylor Loewe Londra Lookin' To Rock Rita loose powder losyon Louise Brooks LouLou Love Magazine Luca Turin lüks Lush Flush Lip and Cheek Stain M.A.C M.I.A MAC Kanyon macenta maden suyu Madonna mağaza magenta Magic Ink Maiko Make My Lemonade Make Up For Ever Make Up Masters 2012 Make Up Your Mind Beauty Weekend Make-Up Masters Makeup Your Mind Express Yourself Making Faces makyaj makyaj çantası makyaj çıkarıcı makyaj fırçası makyaj koleksiyonu makyaj seti makyajsızlık makyör makyöz malzeme Mandy Moore manikür Marc Jacobs Marcus Piggott Margot Tenenbaum Mariacarla Boscono Marilyn Monroe Mario Sorrenti Mario Testino Marjorie Durand Mark Rothko Marni Mary-Kate Olsen maskara maske mat oje mat ruj mavi Maya Arulpragasam Mefisto mektup Melis İlkkılıç Meltem Cumbul mercan merhem Mert Alaş Meryl Streep mesaj metalik Michael Jackson Michael Kors Michelle Williams Milano Miracle Misfit misk Missoni Missy Rayder moda moda editörü Moda Haftası model Molly Sims Monica Vitti Monika Jagaciak Monoi Body Glow ll monoi tiare Moon Beam morluk Moroccan Oil Multiple Stick mürdüm ruj Musc Amande müzik nail patch Nails Inc. Naked 2 Nana nane Naomi Watts Narciso Rodriguez NARS NARSskin Natalia Vodianova Natalie Portman Natasha Poly Naz Dipçin nem nemlendirici Neo Hair Design Studio neon New West New York Nicolas Ghesquiére Nicole Richie Nina Ricci Nine D'Urso Nişantaşı No 19 Poudré No 5 Eau Premiére No:5 Noir Couture Noir Couture Mascara nostalji nota Nuance numara Nutiva Nuxe O2 D Biotic Ödül Töreni Oh My Chérie oje okuyucu Olio Lusso Olivia Palermo ombre french manikür ombre hair onarıcı öneri Opium organik organizasyon Orgasm örgü oryantal Oscar Ödül Töreni Osman Başyiğit paçuli palet pamuk Pan Am Pantone Universe paraben Paradoxal parfüm parfümör Paris parti pastel Pat McGrath Patrick Demarchelier pazar pazar pazar pazartesi pedikür peeling peggywolf pembe Penelope Cruz Penny Lane Peridot Perk Up Artist Peter Philips Peter Phillips Phenomen'Eyes Philip Lim Phoebe Philo pigment Pixie Pınar Yeğin platin Platinum Egoiste portakal Post Card by CARGO Prada Prada Candy pratik bilgi Pro-Prime protein Prrrowl pudra Pure Radiant Tinted Moisturizer Pureness Purple Khaki QNail Bar Quartz Rachel Bilson Rag and Bone Rankin Raquel Zimmermann reklam reklam filmi Rene Furterer renk renkli nemlendirici Resort 2013 retro parfüm Retrochic Rexaline Rick Owens Rihanna Rive Gauche Pour Homme Roberto Cavalli Rochas Rodarte Ron Arad Rooney Mara röportaj Rose Khaki Rouge Allure Rouge Allure Velvet Rouge Coco Rouge Coco Shine Rouge Noir ruj sabah hazırlığı sabun saç saç bakım kremi saç bakımı saç boyası saç kesimi saç kremi saç modeli saç rengi SAG Awards 2012 sağlık sahil sahne makyajı sakız Sakura salatalık Salma Hayek Sam Mcknight şampuan Samsara sanat sandal ağacı sarışın Saskia De Brauw saydam ruj Scarlett Johansson Schiap Scott Shuman Sculpting Kit Seda Yılmaz Sedat Temur Self Service selülit Sensuous Nude Separfüm Sephora Sephora Astoria Sephora by OPI Sephora Capitol Sephora Collection Sephora Demirören İstiklal Sephora Exclusive Sephora Express Sephora Fluo Sephora HAIR Sephora İstinyePark Sephora Nail Art Sephora Palladium Sephora Shine Lipstick Sephora Sonbahar/Kış 2011 Serge Lutens serum seyahat Shakira Shalimar Sharon Stone sheer lipstick Shiseido Sienna Miller Signature Lipstick sim Simon Nessman Simone Legno sinema Şirin Ediger Bayülgen şişe Sisley siyah siyah makyaj siyah nokta sıvı allık Skin Energetic smokey eyes Smoky Blue Snow White and The Huntsman So Hooked On Carmella Sofia Coppola Sofia Loren Solange Knowles Some Beauty To Love sonbahar Sonbahar/Kış 2010 Sonbahar/Kış 2011 Sonbahar/Kış 2012 Sophia Sophia Loren Sophie Dahl sorucevap SPF spor spor salonu Stella McCartney Stephanie Seymour stil Stila street style Strivectin SD Strivectin SD Sensitive Style Awards STYLE BOOM style.com Sugar Body Scrub sümbülteber Summertime De Chanel Sun Beam Sunny Diane Süper Dergi Super Foot Scrub süpermodel sürme süt sütlü su Sweet New Ride Take a Bow takma kirpik taktik Tamara Mellon Tangerine Tango Tania Sanchez tarif tatil tavsiye Taylor Tommasi Hill teknoloji televizyon temel bilgiler temizlik ten kokusu Terracotta Terracotta Inca Summer Make Up Terracotta Lady teşekkür Thakoon Thann The Coveteur The Garden of Good and Eva The Golden Globes The Hundred Classics The Little Book Of Perfumes The Multiple The Porefessional The Quickie Chronicles The Sartorialist They're Real Thierry Mugler tipografi tırnak bakımı Tokidoki Tom Ford Tom Pecheux Tommy Ton Tonik Too Faced topuz törpü Touche Eclat toz pudra trend Trésor Tru True Blood tuberose Tülin Kermen turuncu Tuxedo Twiggy Twilight uçuk Urban Decay uzun saç Valentino Vanilla Sky vanilya Vanitas Vatan Velvet Gloss Lip Pencil Velvet Matte Lip Pencil Vera Wang Verda Alaton Versace Vetiver Vidal Sassoon video vintage Visionnaire vişne çürüğü Vita Liberata Vogue Vogue Germany Vogue Japan Vogue Paris Vogue Türkiye Vogue UK vücut bakımı vücut kremi vücut losyonu vücut makyajı vücut peeling vücut yağı W waterproof White Lucency Wicked Wild Safari XOXO yara yarışma yasemin yaşlanma karşıtı Yasmin Le Bon yaz yeni sezon yenilik Yes To Blueberries Yes To Carrots Yes To Cucumbers yılbaşı yılbaşı seti You Rebel Lite YSL Yunanistan Yves Saint Laurent Zeynep Özatalay zeytinyağı Zulu